Grily

Zahradní grilyVy ještě nemáte gril?grilování je nejen zdravý způsob přípravy jídla, ale i oblíbený způsob trávení volného času,máme grily Campingaz s unikátní RBS technologií, lávové grily, plynové grily i kontaktní grily,nechte se unášet chutí grilovaného masa, steaků, grilované kukuřice, kuřecích křidýlek, klobás nebovyzkoušejte náš gril na sele, profesionální gril pro přípravu až 120kg prasete! U nás si vybere každý!
 

Při tradičním opékání na dřevěném uhlí případně ohýnku vzniká až 30x více škodlivých látek než při grilování např. na lávovém grilu.

Odborníci na zdravou výživu dávají před tradičním opékáním na dřevěném uhlí přednost grilům s lávovými kameny nebo grilům kontaktním.

Lávové vs. kontaktní grily

Lávové grily a grilování na nich je více podobné grilování na dřevěném uhlí, navozují stejnou atmosféru. Takovéto grily jsou více tradiční v řadě po klasickém ohýnku a grilování na dřevěném uhlí. Odborníci na zdravou výživu považují klasické grilování na ohýnku a dřevěném uhlí za nezdravé, tedy dá se říci, že grilování na lávových kamenech je zdravým a šetrným způsobem přípravy jídla. Grilování na lávových kamenech je, jak uvádí výrobce, mnohem levnější než tradiční grilování na dřevěném uhlí. Informace pochází ze sledování „pouličních prodejců“, kteří lávové kameny využívají a uvádějí průměrné náklady na porci grilovaného masa na Kč 0,60. Lávové kameny by měly při průměrném grilování vydržet minimálně celou sezónu. Místo lávových kamenů lze také použít kvalitnější keramické brikety. Po přikoupení příslušenství lze na lávovém grilu grilovat i menší kuřata.

Lávové kameny jsou zahřívány plynovým hořákem (spaluje se čistý přírodní propan-butan), velice rychle absorbují teplo a výsledkem je žár, který vyzařují na griládu. Efekt je stejný jako u grilů na dřevěné uhlí, kde zdrojem žáru je rozžhavené dřevěné uhlí; u lávových grilů to jsou lávové kameny a plynový hořák, který však není vidět. Porézní povrch lávových kamenů vstřebává velké množství tuku, který odkapává z grilády, a tak zabraňuje jeho nežádoucímu hoření a vzniku škodlivin. Nezanedbatelnou výhodou je i samočisticí schopnost lávových kamenů, díky které odpadá nepříjemné odstraňování tuků, popela a čištění grilu vůbec.

Kontaktní grilování je způsob grilování, při kterém je pokrm v přímém kontaktu s rozžhavenou plochou. Grilovací plocha u těchto grilů je vyrobena většinou z litinového tálu, kamenné desky, nebo litinové mřížky, která je přímo rozžhavena plamenem, nebo elektricky. Tento způsob grilování se hodí především pro pečení, nebo smažení.

S těmito parametry nebyly nalezeny žádné produkty.

Zasílat novinky e-mailem

Zadejte svou adresu pro zasílání informací o nových produktech a slevách na Váš e-mail.

Zavoláme Vám

Napište nám svoje telefonní číslo a my Vám zavoláme.

Prodavač OnLine

Pokud máte nějaké otázky k této stránce, budeme rádi, když nám je položíte prostřednictvím tohoto formuláře. Pokusíme se odpověděť jak nejryhleji to bude možné.

Na dotazy Vám bude odpovídat:
Prodavač OnLine
Michal Matěna
tel.: +420603490776
:
nebo
:
Objednávejte na: 734 750 426