Fakturace, podpisy na fakturách

V některých případech se může stát, že Vám dorazí zboží na dodací list nebo bez faktury, je to způsobeno tím, že outsourcované sklady, tedy sklady, kde platíme expedičním firmám za skladování a expedování zboží, nejsou schopni faktury vystavovat nebo dokonce podepisovat, nejsou to naši zaměstnanci a tedy jejich podpis nemá žádnou váhu.

Všechny faktury posíláme emailem ještě před obdržením zboží. Podle zákona číslo 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, paragraf 28, odstavec 2, nepatří razítko a podpis mezi povinné náležitosti daňového dokladu.

Tyto doklady lze bez problémů zavést jak do účetnictví, tak do daňové evidence. Až poté, co na tento dokument bude v účetní jednotce připojen podpisový záznam osoby odpovědné za účetní případ a osoby odpovědné za jeho zaúčtování, stane se dokladem, proto tedy lze dokument přijmout bez podpisu. Záznam odpovědné osoby může být proveden v jakékoli technické formě např. kódovým označením, označením o zaúčtování apod., nemusí se jednat o vlastnoruční podpis.

Pokud však přesto v takových případech vyžadujete fakturu, pošleme Vám ji poštou dodatečně! Stačí nám o tom dát vědět.


Zasílat novinky e-mailem

Zadejte svou adresu pro zasílání informací o nových produktech a slevách na Váš e-mail.

Zavoláme Vám

Napište nám svoje telefonní číslo a my Vám zavoláme.

Prodavač OnLine

Pokud máte nějaké otázky k této stránce, budeme rádi, když nám je položíte prostřednictvím tohoto formuláře. Pokusíme se odpověděť jak nejryhleji to bude možné.

Na dotazy Vám bude odpovídat:
Prodavač OnLine
Michal Matěna
tel.: +420603490776
:
nebo
:
Objednávejte na: 734 750 426